دسته اخبار

اخبار

 • بازدید سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ایلام از واحد ایوان غرب
 • تجلیل از دانشجویان برتر آزمون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب
 • کاشت 364 اصله نهال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب به یاد 364 شهید سرافراز شهرستان
 • بازدید دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب از مناطق عملیاتی دفاع مقدس
 • نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی در واحد ایوان غرب دایر شد
 • غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدای گمنام شهرستان ایوان
 • اعلام زمان امتحانات روز شنبه 96/10/30
 • آغاز ثبت نام بدون آزمون كارشناسي و کاردانی نیمسال دوم 97-96 دانشگاه آزاد اسلامی
 • یادواره شهید جاسم امامی و گرامیداشت 363 شهید شهرستان ایوان
 • رقابت 200 نفر از استادان و دانشجویان واحد ایوان غرب در بیست و سومین دوره مسابقات قرآت و عترت
 • ساخت دستگاه شوکر به وسیله دانشجوی واحد ایوان غرب
 • پیام تسلیت
 • برگزاری مراسم اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب
 • برپایی نمایشگاه 13 آبان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب
 • حضور پرشور دانشگاهیان واحد ایوان در راهپیمایی یوم الله 13 آبان
 • برگزاری مراسم هفتگی زیارت عاشورا
 • ساخت یک باب مسکن محرومین در روستای سراب ایوان
 • استاد حق التدریس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب به عنوان داور برتر رشته مهندسی نفت انتخاب شد.
 • برگزاری نمایشگاه فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب
 • برگزاری مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب
 • غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدای شهرستان ایوان
 • نشست تخصصی راههای تشویق فرزندان به نماز
 • حضور 50 جهادگر در ساخت مسجد جامع شهرستان ایوان
 • سفرمعنوی اعضای هیأت علمی واحد ایوان غرب به عتبات عالیات در قالب طرح ضیافت اندیشه اساتید
 • نرخ شهریه همه مقاطع سال تحصیلی 97-96 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
 • ثبت نام بدون آزمون کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان
 • انتصاب دکتر فرهاد رهبر به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی
 • تشکیل جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب با موضوع نماز و امربه معروف و نهی از منکر
 • حضور پرشور دانشگاهیان واحد ایوان در راهپیمایی روز قدس
 • درگذشت نابهنگام همکاری مومن و متعهد کربلایی امید حقدوست
 • جستجو

  پر بيينده ترين اخبار

  آرشيو اخبار  اخبار :: ضرورت الگوسازی برای نسل جوان کشور در همه عرصه ها

  [ سرويس اجتماعي و فرهنگي ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

  ضرورت الگوسازی برای نسل جوان کشور در همه عرصه ها

  سرويس : اجتماعي و فرهنگي
  90/07/26-19:29
  2011-10-18 19:29:19
  آخرين مشاهده : 97/03/01-10:24
  47 : کد خبر

  تعداد مشاهده : 2498


   


  به گزارش آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آيت الله خامنه اي پس از شنيدن ديدگاهها و مطالب 13 نفر از برگزيدگان استان كه 1 ساعت و نيم به طول انجاميد، زمينه را براي حركت كاروان ملي ايرانيان به سمت اهداف و افق هاي درخشان فراهم خواندند و با تحسين اهداف بلند پروازانه جوانان در ترسيم افق آينده كشور تأكيد كردند: به ياري پروردگار و همت و تلاش عموم مردم به ويژه فرهيختگان و نخبگان، ملت عزيز ايران در آينده از ذخاير "علمي و فرهنگي و تمدني فراوان تري" برخوردار خواهد بود.
  ايشان، با ابراز خرسندي از ديدار به يادماندني و پُر مغز با منتخبين استان كرمانشاه، اين استان را سينه ستبر و چهره زيباي ايران در عرصه هاي علمي، هنري، فرهنگي و ادبي خواندند و با اشاره به روحيه پهلواني و تلاش تحسين برانگيز انقلابي در استان افزودند: همه ويژگيهاي لازم و خصائل نيكو در اين استان نخبه پرور جمع شده است.
  حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري آشنايي ديرين خود با شماري از فرهيختگان و انديشمندان استان كرمانشاه، افزودند: متأسفانه چهره حقيقي علمي، ادبي و هنري اين منطقه، آنگونه كه بايد و شايد شناخته شده نيست و مراكز تبليغات و صدا و سيما بايد به كمك زبدگان منطقه، در اين زمينه تلاش كنند.
  رهبر انقلاب اسلامي، هدف اصلي از ديدار با برگزيدگان و منتخبين را "ترويج تكريم نخبگان و صاحبان فكر و خلاقيت" ، خواندند و خاطر نشان كردند: قدرشناسي از برجستگان جامعه و احترام به آنها، بايد به عرف و عادتي همگاني تبديل شود.
  ايشان، شناسايي و معرفي نخبگان و تكريم آنان را زمينه ساز الگوسازي در جامعه برشمردند و افزودند: انگيزه ديگر رهبري از حضور در چنين جلساتي، تأكيد بر ضرورت الگوسازي براي نسل جوان در همه عرصه ها و زمينه هاست.
  ايشان، تلاش شبكه هاي رسانه اي نظام استبداد بين المللي را براي برجسته كردن الگوهاي منحرف و سخيف، برگرفته از اهداف خطرناك پروتكل هاي صهيونيستي دانستند و افزودند: اين الگوسازي شبكه اي، بر اساس سياست هاي مشخص و مدون صورت مي گيرد.
  حضرت آيت الله خامنه اي، آشكار شدن استعداد ذاتي ملت ايران را دومين هدف ديدار با منتخبان و نخبگان خواندند و با اشاره به سياست قديمي استعمار در تحقير و ناكارآمد جلوه دادن مردم ايران تأكيد كردند: جوانان و نخبگان ملت در 32 سال اخير بطلان اين سياست ضد ايراني را با پيشرفتهاي گاه اعجاب انگيز علمي و فناوري اثبات كرده اند.
  رهبر انقلاب اسلامي، بار ديگر، استعداد ايرانيان را از متوسط استعداد جهاني بالاتر خواندند و با يادآوري تاريخ و ميراث پر افتخار فرهنگي كشور افزودند: روزگاري كه غرب در تاريكي مطلق علمي به سر مي بُرد، ايران پيشتاز و پيشاني قافله برجسته علمي در كشورهاي اسلامي بود.
  ايشان افزودند: اين واقعيات تاريخي، نشان دهنده استعداد برتر و ذخاير سرشار انساني در اين نقطه عالم است كه اين استعداد ذاتي و درخشان، بايد امروز، بار ديگر، آشكار شود.
  حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اعلام نتايج تحقيقات مراكز جهاني مبني بر "چند برابر بودن سرعت و شتاب رشد علمي ايران در مقايسه با متوسط جهاني" افزودند: با تكيه بر باور جوان ايراني به استعدادهاي خود ضمن حفظ و افزايش اين شتاب اميدبخش، به مرزهاي كنوني علم مي رسيم و با پشت سر گذاشتن اين مرزها، افق هاي نوين علمي را در مقابل جامعه بشري خواهيم گشود.
  رهبر انقلاب اسلامي، خدمت به تعالي انسان را هدف حقيقي و اصلي پيشرفتها و برجستگي هاي بشري دانستند و با اشاره به سوء استفاده زورگويان و سرمايه‌اندوزان جهاني از علم و هنر افزودند: هاليوود به عنوان مركز سينماي جهاني در خدمت انحطاط بشر است و نصيب ملتهاي افغانستان و عراق از علم غربي فقط بمب و سلاح شيميايي است.
  حضرت آيت الله خامنه اي علم و هنر را در ذات خود، موهبت هاي الهي برشمردند و افزودند: ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي، اين پديده هاي متعالي را در خدمت اسلام و معنويت و تعالي بشر قرار خواهد داد.
  ايشان در پايان سخنانشان، استفاده صحيح و برنامه ريزي شده از نبوغ و استعداد جوانان و نخبگانِ همه عرصه ها را، از واجب ترين وظايف مسئولان خواندند و تأكيد كردند: جريان نوآور و خلاق جاري در كشور، بايد تقويت شود تا انشاءالله آينده درخشان ايرانيان را رقم زند.
  در ابتداي اين ديدار جمعي از منتخبين استان كرمانشاه، مطالب مورد نظر فرهيختگان و برگزيدگان استان را با رهبر انقلاب اسلامي در ميان گذاشتند.
  اسامي منتخبين و مهمترين محور سخنان آنها به اين شرح است:
  ـ ماموستا ملا محمد محمدي امام جمعه اهل سنت كرمانشاه؛ بر وحدت سني و شيعه و استمرار حضور هموطنان اهل سنت در همه عرصه هاي دفاع از اسلام، انقلاب و ايران تأكيد كرد.
  ـ پرفسور مجتبي شمسي پور، دانشمند برتر جهان اسلام و مؤلف كتاب سال؛ تبديل پيشرفتهاي علمي به فناوريهاي مورد نياز كشور را زمينه ساز شتاب بيشتر اقتدار علمي ايران خواند.
  ـ استاد عبدالله جواري، استاد خوشنويسي و چهره ماندگار؛ پيشنهاد تأسيس دانشگاه هنر در استان كرمانشاه را ارائه داد
  ـ مريم هاشمي فرود، بسيجي و برنده مدال طلاي وشوي مسابقات جهاني؛ ضمن تقديم مدال جهاني خود به رهبر معظم انقلاب گفت: استعداد جوانان لايق ايراني در عرصه هاي مختلف ورزشي، در صورت برنامه ريزي بهتر، درخشش و شكوفايي فراوان تري خواهد يافت.
  ـ سيدقباد رهبر زاده دكتراي دندانپزشكي، برادر شهيد و از هموطنان اهل حق؛ شهيدان جامعه اهل حق را نشاندهنده همراهي هميشگي آنان با انقلاب كبير اسلامي دانست.
  ـ اميرحسين افروز نژاد، رتبه اول جشنواره خوارزمي و فرزند شهيد؛ خواستار حمايت بيشتر و برنامه ريزي شده مراكز مربوط از استعدادهاي جوان و تجهيز دانشگاههاي استان شد.
  ـ زهرا جامه بزرگ، رتبه اول دكتراي دانشگاه علامه طباطبايي، توجه بيشتر به "تكنولوژي آموزشي" را در حل برخي مشكلات آموزشي ـ اجتماعي مؤثر دانست.
  ـ جهانبخش رحمتي از سران و معتمدان ايل تركاشوند، گفت: عشاير به عنوان سربازان اسلام و ايران همچنان در صف مقدم همه عرصه هاي دفاع از انقلاب قرار دارند.
  ـ استاد محمدعلي سلطاني، پژوهشگر و نويسنده اهل سنت، با اشاره به فرهنگ كهن و غني استان، روابط برادرانه پيروان همه مذاهب و اقوام مختلف در منطقه را نمونه خواند و اين استان را از پايگاههاي خدمات متقابل اسلام و ايران دانست
  ـ آسياباني از فرماندهان و بسيجيان دوران جنگ تحميلي با خاطراتي از حماسه دفاع مقدس، فضاي جلسه را با عطر ايثار و استقامت رزمندگان و شهداء معطر كرد.
  ـ هوشمند دولت ياري،كشاورز نمونه گندم كار و جوان برگزيده جشنواره علي اكبر، ايجاد تشكل هاي مردمي در بخش كشاورزي را باعث ثبات قيمت ها و توسعه صادرات كشاورزي استان دانست.
  ـ مريم صحرارو، رتبه اول المپياد شيمي، تسريع در تكميل طرح پرديس غرب كشور را خواستار شد.
  ـ اميد اسلام پناه، دبير نمونه كشور، زبان فارسي را داراي ظرفيت تبديل شدن به زبان مرجع علمي در جهان دانست و براي تحقق اين مهم پيشنهاداتي بيان كرد.
  در پايان اين ديدار منتخبان و برگزيدگان استان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه كردند.